Bebek Masajı

bebek masajıBebek masajı, annenin bebeğine yumuşak ve sevgi dolu dokunuşlar hediye etmesidir. Bebeğiniz ile sağlıklı ve güçlü bir bağ kurabilmenin en doğal yoludur. Rahat, huzurlu ve sakin bir ortamda, günlük hayatın koşuşturmalarından bir süreliğine uzaklaşarak birlikte vakit geçirme imkanı sağlar. Babalarında bu etkinliğe katılmalarını,  anne-baba-bebeğin arasındaki bağı güçlendirmesi açısından tavsiye ediyoruz. Bebek masajı, ebeveynlerin, bebeklerinin ihtiyaçlarını anlamalarına yardımcı olan, saygıyla dokunarak, sevginin güçlenmesine destek veren, bebeğiniz duygusal ve fiziksel gelişimine olumlu etkisi olur. Doğumdan kısa süre sonra bebeğinizle masaj yaparak keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Masaj sırasında anne ve bebek fiziksel ve duygusal olarak kesintisiz bir iletişim halinde olurlar. Ten tene ve göz göze temas da bulunmak stres hormonları olan kortizol ve adrenalin hormonlarının seviyesinin düşmesine, mutluluk ve sevinç ve rahatlama hormonları olarak bilinen oksitosin, serotonin ve dopaminin salgılanmasına böylece, bebekte huzursuzluğun azalmasına, kasların gevşemesi ve gerginliğin giderilmesine rahatlamasına yardımcı olmaktadır. Özellikle karın masajı sayesinde sindirim sistemini uyarılarak gaz ve kolik sancılarının, kabızlık ve hazımsızlık sorunlarının, mide ağrıları, karın krampları ve gelişim sancılarının azalmasında  bebek masajı çok etkilidir.

Ayrıca lenf bezlerini uyararak bağışıklık sistemini güçlendirmekte, kan dolaşımı hızlandırmaktadır.Böylece bebeğinizin duygusal gelişimini, uyku alışkanlıklarının düzene girmesini geceleri mutlu, huzurlu uyku uyumasını sağlamaktadır. Doğal zeytinyağı veya bebe yağı ile yapılan masaj bebeğinizin cildindeki gerginlikleri azaltır, cildi daha da yumuşatır, böylece cildi pamuk gibi nemli kalır.

Sizde bebeğinizle birlikte katılacağınız bebek masajı eğitimlerimizden sonra evinizde rahatlıkla bebeğinize masaj uygulayabilecek, onun rahat ve huzurlu olduğunu tecrübe edebileceksiniz.

               0 224 249 95 95 / 0 850 840 29 90 nolu iletişim numaralarından veya Web sitemizde bulunan iletişim butonlarından bebek masajlarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Op. Dr. Deniz Güleryüz Çakmak

bursa tüp bebek

1979 yılında Kırıkkale’ de doğdum. Orta ve lise eğitimimi Kayseri Nuh Mehmet Baldöktü Anadolu Lisesinde tamamladım. 2003 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum. 2008 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum...

İnstagram

Tüm Hakları Saklıdır. Op. Dr. Deniz Güleryüz Çakmak

Open chat
1
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?